Виставка "Народний Герой України"

Опубліковано 26.08.2022 о 16:56 | Переглядів: 59

У Бориспільському державному історичному музеї стартувала виставка, присвячена захисникам України, відзначеним почесним званням «Народний Герой України».
Це почесний знак та почесне звання, засновані волонтерами у 2015 р.( за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова), це відзнака за мужність, відвагу, самовідданість, героїзм виявлені при захисті незалежності України, засвідчення шани та поваги українського суспільства до кращих своїх представників. Первинне висунення та обговорення кандидатів на нагородження відбувається за участю всіх охочих у соцмережі, після чого кандидатури розглядає нагородна рада. Є два варіанти нагороди: з червоно-чорною стрічкою на колодці — для воїнів, які зі зброєю в руках захищали українську землю, а з синьо-жовтою стрічкою — для волонтерів і медиків.  Станом на 2.04.2017р. кавалерами ордена стали 295 осіб. Серед нагороджених – 214 військовослужбовців, 77 волонтерів, медиків, капеланів і журналістів, а також 4 політичних і громадських діячі. 
У квітні 2017 р. дану нагороду отримав наш земляк Валерій Федорович Гудзь (на той момент заступник командира 72-ї ОМБр), позивний «79»). Отримуючи нагороду, він зазначив: «Для мене в цьому ордені мужність, героїзм та кров того особового складу, який воював зі мною з 2014 року». 12 березня 2022 р. унаслідок пострілу з танка противника та ураження осколками він отримав поранення, несумісне з життям. 16 березня того ж року Указом Президента України 139/2022 за особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного сувернітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно). Похований у Борисполі на Книшовому меморіальному парковому комплексі. 
Гідну зміну після себе мав Валерій Федорович в особі молодого 27-річного воїна, майора Андрія Верхогляда (родом з Новоград-Волинського), адже 72-га бригада була для них не просто назвою, а їх життям. Навесні 2022 році, будучи командиром батальйону, тримав оборону підступів до Броварів і Борисполя. Загинув 22 червня на Світлодарській дузі. 5 липня Бориспіль провів його в останній шлях додому.
Загалом на виставці представлено 15 портретів Героїв. 

Схожі публікації


Коментарі до публікації

Наверх