Подих акварелі

Опубліковано 07.06.2021 о 13:51 | Переглядів: 471


Всеукраїнський культурно-мистецький проєкт "Подих акварелі" започаткований у 2019 році з ініціативи бориспільської художниці Людмили Степанян. Учасниками проєкту стали художники-акварелісти з різних куточків України, які мають зможу брати участь у виставках і пленерах, що проходять у різних містах Київської області та України. Головним заходом в рамках проєкту є однойменна щорічна виставка, що проходить у Бориспільському державному історичному музеї. Проєкт має підтримку Бориспільської міської ради, Українського відділення Міжнародного акварельного товариства IWS Ukraine, Міжнорадному товариству IWS Globe Art Network, а також партнерів зоходів у рамках проєктів. З 2020 року виходить Каталог виставки.

2019
Перша виставка була проведена з 2 по 31 березня 2019 року у Центральній бібліотеці Бориспільської МЦБС. Її учасниками стали місцеві художники - члени Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» та акварелісти з інших міст України - Києва, Львова, Рівного, Чорноморська, Черкас, Кременця, Чернівців, Сімферополя. Представлено роботи як досвідчених митців, так і аматорів.

2020
Восени 2019 року проєкт взяв участь у програмі Бориспільської міської ради "Громадський бюджет" задля фінансової підтримки у проведенні Другої всеукраїнської виставки "Подих акварелі" з 1 по 30 квітня 2020 року та видання її каталогу. Проєкт увійшов до числа переможців. Подача робіт тривала з 30 грудня 2019 по 20 січня 2020. Було обрано 62 учасники виставки. У зв'язку з карантином (пандемія COVID-19) дати проведення виставки було змінено. Офіційне відкриття виставки відбулося 13 червня 2020 року у Бориспільському державному історичному музеї. Того ж дня відбувся виїзний пленер учасників виставки у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини у м. Переяславі. Пізніше у червні було представлено відеоверсію виставки. Виставка тривала до 31 липня.

2021
У 2021 році проведення виставки та видання каталогу фінансується з міського бюджету. Подача заявок тривала до 28 лютого 2021, 8 березня оприлюднено список 50 учасників: кожен подав фото двох власних робіт, з яких одна представлена на виставці, а обидві - в каталозі. Цього року виставка вперше стала міжнародною: свої роботи представили акварелісти 10 країн - від Австралії до Канади і Еквадору. Відкриття виставки відбулося 4 червня 2021 року, а вже 5 червня - виїзний пленер у Переяславі. Виставка тривала до 4 липня 2021.

2022
Попри війну, IV Всеукраїнська виставка стартувала як і було заплановано - 3 червня у музеї. Цьогоріч виставка має окрему назву: "Перлина України".

2023
Ювілейний, п'ятий "Подих акварелі", проходить з 2 червня по 2 липня. 60 акварелістів України, Польщі, Литви, Словаччини представили свої роботи. Тематика виставки у цьому році - видатні постаті України, зокрема герої сучасної війни.

Схожі публікації


Коментарі до публікації

Наверх