Виставка народних інструментів

Опубліковано 27.08.2021 о 12:07 | Переглядів: 250

У Бориспільському державному історичному музеї стартувала виставка народних інструментів з колекції Андрія Левченка. Маються на увазі у першу чергу бубни, які свого часу були невід'ємним атрибутом кожного свята в Україні, разом зі скрипкою.

Андрій Левченко - уродженець Борисполя, випускник Києво-Могилянської академії, дослідник народної інструментальної музики, музикант, колекціонер, автор проєкту bubny.in.ua.

На виставці представлено понад 40 бубнів з приватної колекції Андрія Левченка. Частина з них знайдені під час експедицій, частина - придбані через інтернет. Більшість бубнів, представлених на виставці, виготовлені вручну і є унікальними, деякі ж - фабричного виробництва, хоч і не без доповнень користувачів. Один з таких інстументів був придбаний 23 серпня 1991, за день до проголошення Україною незалежності. Про це свідчить штамп на пакуванні. Один з інструментів виготовлений Андрієм особисто за сторовинною технологією. Доповнюють виставку історичні світлини святкувань з музиками.

Відкриття виставки прошло 26 серпня у неймовірно дружній та піднесеній атмосфері. Ще б пак - подібна виставка чи не перша в Україні. Очікування не підвели численних учасників заходу. Андрій не лише цікаво розповів про своє захоплення і про кожен експонат виставки, а й, разом із колегами по гурту US Orchestra Яриною Дронь (скрипка) та Сергієм Постольниковим (скрипка, цимбали) продемонстрували зразки народних танцювальних мелодій, зокрема - і записаних Миколою Лисенком на Бориспільщині. Цілком несподівано до заходу долучився місцевий мешканець Іван Овсієнко, який усе життя грав на бубні, але, за його словами, вже десять років не брав бубна в руки. Але це не завадило йому майстерно акомпанувати музикантам з US Orchestra. 

Усіх охочих опісля запросили до танцю на подвір'ї музею під старовинну інструментальну живу музику.

З виставкою можна ознайомитися в музеї до 19 вересня.


Схожі публікації


Коментарі до публікації

Наверх