Історія міського парку

Опубліковано 10.12.2021 о 15:08 | Переглядів: 913

За спогадами старожилів відомо, що ця територія належала в різний час поміщикам Борисполя – спочатку В. Лукашевичу, згодом Ф. Трепову. Це була облаштована територія із садом, парком, квітниками. На світлині кінця ХІХ століття зображено частину «парку Трепова» (так довгий час звали цю місцину бориспільці), де є маєток з квітником біля нього. Головна будівля розташовувалася між теперішніми будівлями ДЮСШ і Park Town. У парку росли тополі, каштани, липи, були фонтан, альтанки для відпочинку, через рукав Альти прокладений місточок. Садиба була обгороджена високою залізною огорожею з мідними ворітьми. Місцевим мешканцям заходити на цю територію заборонялося, лише іноді вони отримували доступ на територію парку. Навіть дороги повз парк у ХІХ столітті не було – шлях на Київ повертав на Старокиївську.
Будинок Трепова. Початок ХХ ст.Значної шкоди маєтку завдали події 1918-1920 років. Більшість будівель і споруд було зруйновано, багато дерев пішло на дрова. У вцілій частині будинку Трепова після встановлення більшовицької влади відкрито клуб. Дещо пізніше збудовано нову будівлю клубу, яка, однак, вже наприкінці 20-х років згоріла. Згодом, у 1936 році, тут збудовано Будинок культури. Його було зруйновано гітлерівцями при їх відступі з Борисполя у 1943 році. За час окупації міста нацистами майже увесь парк був вирубаний, його територія перетворена на німецьке кладовище.
Після 1943 року тут облаштовано братську могилу воїнів, які загинули у боях за Бориспіль. У 1965 році сюди перенесено останки страчених нацистами за час окупації бориспільців. У 1985 році встановлені меморіальні плити з прізвищами воїнів-бориспільців, загиблих чи безвісти зниклих на фронтах німецько-радянської війни, воїнів РСЧА, які загинули у боях в районі Борисполя у 1941 і 1943 роках, цивільних мешканців Борисполя, загиблих у роки окупації міста нацистами. Через шість років поряд з Меморіалом облаштована Алея Героїв Радянського Союзу Бориспільщини, де розташовані бюсти восьми уродженців тодішнього Бориспільського району, удостоєних найвищої державної відзнаки СРСР за участь у війні 1941-1945 рр.
Пам'ятник у парку. 1950-і рокиМітинг 9 травня 1977Меморіал у 2011 році
У 1956 році постав новий Будинок культури, який став важливим осередком культурно-мистецького життя міста. Впорядкувалася й територія парку – прокладені алеї, облаштовано танцмайданчик.У 1989 році у Будинку культури сталася пожежа. Після цього стіни будівлі розібрали і протягом тривалого часу (більше 20 років) тут розташовувалася автостоянка. У 2013-2014 роках на цьому місці зведено торгівельний центр Park Town.
Територія парку за останні пів століття значно зменшилася. Було облаштовано стадіон «Колос», збудовано спортивну школу, постав ряд закладів харчування. Нині значну частину парку займають також тенісний корт, баскетбольний та скейт-майданчик, парк атракціонів та дитячі майданчики. 
Вхід до парку. 80-і роки

Схожі публікації


Коментарі до публікації

Наверх