Вітаю Вас Гість
Неділя
24.03.2019
08:55

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Діалог з владою
  Запрошуємо до бібліотеки

для спілкування з міським головою

Щосереди з 10.00 до 12.00 громадяни міста
можуть звертатися до Бориспільського
міського голови за допомогою Skype.

Адреса бібліотеки:
м. Бориспіль
вул. Червоноармійська,6
тел.6-10-24
Головна » Архів матеріалів
27 лютого у Бориспільському державному історичному музеї відбулася година спілкування «Гідний пам’яті нащадків», присвячена Герою Радянського Союзу, учаснику Другої світової війни Івану Павкіну. Днями саме виповнилося 70 років від дня присвоєння йому почесного звання за зразкове виконання бойових завдань на фронті. На цей історичний урок до музею завітали дев’ятикласники Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» імені Володимира Мономаха» разом зі своєю вчителькою Надією Богуш. Від старшого наукового працівника БДІМ Тетяни Гойди вони дізналися про життєвий і бойовий шлях Івана Павкіна. 
  
Переглядів: 195 | Додав: Castillas | Дата: 27.02.2018 | Коментарі (0)

У вересні - жовтні минулого року на території урочища Сині Балки (східна околиця міста Борисполя) співробітниками Київського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини спільно з працівниками Бориспільського державного історичного музею було проведено науково-археологічні розвідки з метою виявлення наявності культурного шару та його потужності, виявлення археологічних об'єків та знахідок для надання висновку стосовно можливості проведення на даній території землерийних та будівельних робіт.
На жаль, частина території урочища вже зазнала сучасного втручання - прокладено дороги та меліоративні канали. Територія частково розпайована на ділянки, наявна забудова.
У ході досліджень було виділено три нововиявлені археологічні об'єкти, що отримали назви: багатошарове поселення "Сині Балки - І", поселення "Сині Балки - ІІ" та багатошарове поселення "Сині Балки - ІІІ"
Виявлений у шурфах та зібраний на площі пам'ятки підйомний керамічний матеріал представляє широкий хронологічний проміжок часу від ХХХ-ХХІІІ століть до нашої ери (рубіж енеоліту - доби ранньої бронзи) до ХІ-ХІІІ століть нашої ери (давньоруська доба), включаючи і трипільську культуру (софіївський тип), епоху бронзи, ранній залізний вік, черняхівську культуру.
Відповідно до наказу Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації від 24 листопада 2017 року №85/01-07 усі три нововиявлені об'єкти археології занесені до Переліку об'єктів культурної спадщини.
_______
підготував Ярослав Костін на основі Наукового звіту про археологічні розвідки в м. Бориспіль ... у 2017 році
Переглядів: 186 | Додав: Castillas | Дата: 23.02.2018 | Коментарі (0)

Година-лекція «Шукаючи Європу, ми знайшли Україну», проведена у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею 22 лютого, перенесла присутніх до подій, що сталися у листопаді 2013 – лютому 2014 років.
Слухачами були учні 9 класу НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського. Сторінка за сторінкою перед присутніми розгорталися буремні події 2014-го, представлені слайдовою презентацією і підтверджені розповіддю екскурсовода Тетяни Котенко.
Жорстока розправа над студентами, громадянський спротив Майдану, спрямований проти дій тодішньої, перші загиблі учасники протесту, герої Небесної сотні – усе це було ніби закодовано у словах безсмертного гімну нашого земляка Павла Чубинського: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» Так, козацький поклик на генетичному рівні, загострене почуття справедливості призвали багатьох патріотів до боротьби за вільну і чесну Україну.
«Проте шлях до гідного життя непростий, треба багатьом і самим змінюватися у власному сприйнятті світу, суспільних відносинах», – наголосила Тетяна Сергіївна.
Далі відбулося жваве обговорення прослуханого й переглянутого у формі запитань і відповідей. Діти зрозуміли, щоб мати краще майбутнє, треба не тільки вірити в нього, а й вчитися самим його будувати.
Людмила Тоцька, 
старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею
Переглядів: 155 | Додав: Castillas | Дата: 23.02.2018 | Коментарі (0)

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Його встановлено у 1997 році задля підтримки мов, що зникають. І хоча за останнім переписом в Україні (2001) більшість громадян визнали рідною саме українську, значна кількість людей у побуті, а часто й у публічній сфері не послуговуються мовою своїх предків, що свідчить про успішність колонізаційної політики, провадженої Москвою і Петербургом протягом трьох століть.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Бориспільському державному історичному музеї відбулася година спілкування «Декомунізація буття». Темою зустрічі стало подолання наслідків російсько-комуністичного правління у топоніміці міста Борисполя. Почути, як називалися колись вулиці у місті, як і коли їх перейменовували, та що заважає остаточно розпрощатися з комуністичним минулим у цій царині завітали десятикласники ЗОШ №1 разом зі своїм класним керівником Любов’ю Рудич. Крім того, школярі оглянули виставку народного одягу з колекції Оксани Гордієць та картин Олександри Гордієць.
Ярослав Костін, фото автора

    
Переглядів: 177 | Додав: Castillas | Дата: 21.02.2018 | Коментарі (0)

18 лютого 2018 року на території Бориспільського державного історичного музею відбувся захід «Весна іде – красу несе!», організований громадською організацією «Новий Схід» та Бориспільським музеєм у рамках Проекту «Наша сила в єдності», який впроваджується Міжнародною організацією з міграції в Україні та Європейським Союзом з метою соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій. Зокрема, працівниками музею, членами Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» та громадською організацією «Новий Схід», були відтворені елементи традиційного відзначення українцями Масниці (Колодія) – тижня перед Великим постом, дати якого хоч і змінюються щороку, але завжди припадають на кінець зими – початок весни (між 8-14 лютого і 14-20 березня). Крім того, відбувалися конкурси для дітей, майстер-класи, виставки виробів декоративно-вжиткового мистецтва та частування. Участь у подібних заходах є вельми корисною для української само ідентифікацій громадян, які донедавна перебували у культурно-традиційному просторі сусіднього народу.

    

    

    

Переглядів: 202 | Додав: Castillas | Дата: 19.02.2018 | Коментарі (0)

На одному подиху у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею 16 лютого відбулася презентація збірки Олени Іщенко «Ковзанка в небо». Це вже третій поетичний доробок молодої поетеси, колишнього педагога, перспективного журналіста, літературознавця, члена Національної спілки журналістів України, секретаря Асоціації поетів-ронделістів України.
На заході молоду мисткиню представляв заступник директора музею з наукової роботи, поет, літературознавець, член Національної спілки письменників України Володимир Литвин. 
Олена розповідала, що писати вона почала давно, але вважала, що це лише проби пера. І тільки після прочитання власних творінь рідним батьком, який порадив не тримати при собі плоди творчої праці, а дарувати людям, вона зважилася розкрити таємницю своєї поетичної майстерні.
Своїми наставниками й натхненниками на стежині літературної творчості Олена вважає Миколу Боровка й Володимира Барну, літературним критиком – Володимира Литвина. Завдячуючи цим людям, відбувалося її становлення як поетеси.
На заході лунала щира, душевна сповідь талановитої поетеси, перелита у віршовані рядки: «Поезія – сонячний зайчик // Любові небес до землі…», «Маестро життя і любові // Як мало лишається ВАС…», «Взялася ніч за зоряного клунка, // У спрагле небо вкинула красу…»
До слова долучалися поет Микола Боровко, прозаїк Людмила Тоцька, мама поетеси Лариса Іщенко, найкраща подруга Алла, класний керівник В. А. Свентицька та інші бажаючі.
Усі зійшлися на думці, що світ поезії Олени Іщенко справді самобутній, загадковий, дивовижний. Виступаючі побажали авторці творчого злету, визнання справжніми поціновувачами слова і, звичайно, здійснення своїх задумів і мрій. 
Людмила Тоцька,
старший науковий співробітник 
Бориспільського  державного історичного музею
Фото Тетяни Підгурської

 

Переглядів: 150 | Додав: Castillas | Дата: 19.02.2018 | Коментарі (0)

У четвер, 8 лютого виставкова зала Бориспільського музею повнилась людьми, адже тут проходила зустріч з мистецтвознавцем, етнографом Оксаною Гордієць. Саме вона два тижні тому привезла до Борисполя частину своєї колекції народного одягу з різних регіонів України, що нині експонується в музеї. Тема зустрічі – відповідна: «Український костюм, його складові та знакова система». Гості заходу, серед яких працівники сфери культури, педагоги, почули багато цікавого про історію українського народного одягу та етнокультурні традиції українців, пов’язані з одягом і його елементами.
  

    
Переглядів: 192 | Додав: Castillas | Дата: 09.02.2018 | Коментарі (0)

31 січня 2018 року у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею відбувся захід «Згадаймо сьогодні Крути, двобій між життя і смертю…», присвячений подвигу української молоді під Крутами, що став символом нескореного духу нашої нації. Цьогоріч цій події виповнюється рівно 100 років.
Виховний захід був підготовлений старшим науковим співробітником Тоцькою Л. М. для учнів 9-В класу школи №6 міста. Історичний екскурс супроводжувався мультимедійною презентацією, яка через карти боїв, архівні фото-, відеоматеріали відтворила справжній урок мужності, стійкості, порядності для прийдешніх поколінь.
Діти, в свою чергу, підготували вірші, якими вшанували пам'ять крутянців і взяли участь у поетичному марафоні.
Приклад самопожертви учасників бою під Крутами у новітній історії України повторили і повторюють Герої Небесної Сотні, наші військові на сході держави. Тому школярі були також ознайомлені з експозиціями відділу, які розповідають про Революцію Гідності та АТО.
Тетяна Котенко, екскурсовод Бориспільського 
державного історичного музею, фото автора
______
*Рядки з вірша Миколи Луківа "Крути"

  

  

   
Переглядів: 202 | Додав: Castillas | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

25 січня 2018 року у Бориспільському музеї відбулася презентація родинного проекту «Витоки» – виставки українського народного одягу з приватної колекції мистецтвознавця, етнографа Оксани Гордієць та картин її доньки Олександри Гордієць, художниці, члена Національної спілки художників України. Захід проходить у рамках відзначення 179-ї річниці з дня народження видатного вченого-етнографа Павла Чубинського. Організований спільно Бориспільським державним історичним музеєм та Творчим клубом "Спілка митців Борисполя" за сприяння Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, Управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради, відділу краєзнавства Бориспільського міського центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

На даній виставці представлені костюми з Київської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської областей, а також буковинський і тернопільський строї. Можна помітити певні регіональні відмінності, та все ж їх спорідненість дає право обстоювати спільне коріння, і навіть не фахівець скаже, що це костюми одного народу. 

"Виставка знайомить Вас з прекрасними зразками народного мистецтва, вона, зрозуміло, не може продемонструвати все багатство українського одягу. Але в ній, як в краплині води відображається теплий живий світ української вроди, української краси, української душі."

Картини Олександри Гордієць - пейзажі, що символізують зв'язок з рідною землю, назавжди фіксують те, що може зникнути, або і вже зникло з реальності. Тут і мальовнича природа, і сільські хати.

На відкриття першої у поточному році і першої після ремонту музейної виставки завітали: в. о. директора Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тамара Негода, заступник Бориспільського міського голови з гуманітарних питань Людмила Пасенко, начальник управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради Наталія Погребна, учасниці тріо «Рідна пісня» (Валентина Орел, Катерина Левенко та Оксана Гордієць, які представили кілька народних пісень у власному виконанні), а також представники громади міста. 
Триватиме виставка протягом місяця.
Ярослав Костін,
фото автора

Переглядів: 227 | Додав: Castillas | Дата: 26.01.2018 | Коментарі (0)

24 січня 2018 року у Бориспільському державному історичному музеї відбувся майстер-клас у техніці джутової філіграні. Захід проходив у рамках проекту «Наша сила в єдності», організованого громадською організацією «Новий схід» за підтримки Міжнародної організації з міграції та Європейського Союзу і спрямованого на інтеграцію переселенців з тимчасово окупованих територій України до місцевої громади. Вже традиційно майстер-клас провела Марина Білоус. Учасники майстер-класу дізналися про основи техніки джутової філіграні.Переглядів: 249 | Додав: Castillas | Дата: 25.01.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 47 48 »