Вітаю Вас Гість
Понеділок
20.05.2019
13:21

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Діалог з владою
  Запрошуємо до бібліотеки

для спілкування з міським головою

Щосереди з 10.00 до 12.00 громадяни міста
можуть звертатися до Бориспільського
міського голови за допомогою Skype.

Адреса бібліотеки:
м. Бориспіль
вул. Червоноармійська,6
тел.6-10-24
Головна » 2019 » Травень » 17 » Музей – скарбниця пам’яток далекого минулого і сучасного рідного міста.
14:00
Музей – скарбниця пам’яток далекого минулого і сучасного рідного міста.
18 травня - Міжнародний день музеїв
Покликання музеїв – рятувати і зберігати все гідне увічнення, тим більше якщо йому загрожує знищення часом або людьми. Музеї також посідають центральне місце в системі виховання історією – це один з найважливіших факторів, що формують духовний світ людини, її світоглядну й громадянську позицію. На ниві краєзнавства Бориспільщини, поміж інших закладів, цю важливу функцію вже понад 50 років виконує Бориспільський державний історичний музей. Визначити реальну цінність зібраного тут, а значить – збереженого за ці роки фонду допомагають книги вступу, акти придбання, в яких зафіксовано десятки тисяч предметів. 
Збирання, збереження експонатів та їх подальше використання є вкрай важливою й значимою справою. А щоби приступити до такої важливої справи як створення музею, потрібні ще й любов, і натхнення, і віра. У далеких 60-х роках найактивніше зайнявся створенням майбутнього музею В.І.Йова (1927-1998 р.р.), що його по праву можна назвати одним з найперших фундаторів бориспільського краєзнавства. Шляхом наполегливої праці і різних випробувань ішов він до своєї мети. Музей – ця скарбниця духовних і матеріальних цінностей, створених багатьма поколіннями бориспільців, став вагомим доробком Віктора Івановича у всебічному вивченні історії Бориспільщини.
Разом із однодумцями – відомими подвижниками національного будівництва, а також багатьма бориспільськими патріотами – Віктор Іванович багато зробив для того, щоби у Борисполі постав музей. Поруч із ним було чимало достойних і найдостойніших. Їх ми неодноразово згадували у своїх публікаціях – з вдячністю і щирою повагою. За кожним з них – свій шлях особистої участі у творенні музею. Проте шляхи особистих уподобань повели їх на інші обрії. В.Йова ж усі свої сили й уміння віддав музею. До кінця життя невтомно працював, з року в рік, що склалися у десятиліття. За більш ніж 30 років, працюючи у складних і жорстоких умовах, він устиг зробити дуже багато: зібрати і зберегти численну кількість пам’яток, створити музей. Віктор Іванович став відомим музейником, подав добрий приклад усім нам, хто продовжує його справу і по-справжньому любить її. 
Накопичуючи пам’ятки минулого і сучасного періодів, музей вміло їх експонує, розкриваючи значення багатьох історичних подій. Завдяки плідній роботі музейників наш заклад перетворився на значний науковий і культурний осередок. Тут проводяться екскурсії, тематичні уроки, численні заходи з приводу державних свят та видатних подій нашої історії. Постійно триває усна й письмова пропаганда: публікації в ЗМІ, видання брошур, буклетів, листівок. Запроваджуючи нові форми культурно-виховної роботи, музей плідно працював над створенням експозиції просто неба: на стелажах, що встановлені на центральній площі міста та на території Книшевого меморіального паркового комплексу, висвітлено основні віхи нашої історії. Музейники укладають та видають книги, матеріали наукових конференцій, альбоми тощо. Прищепленню естетичних смаків, піднесенню рівня духовного життя містян сприяють численні виставки: з власних фондів музею, надбань художніх студій та гуртків художньої творчості, приватних колекцій. 
Його засновник не здобув гучних титулів і звань. Проте саме завдяки таким невтомним ентузіастам, як Віктор Іванович Йова, тримається наша національна духовність, не перериваються зв’язки віків, поколінь, постійно живе історична пам'ять про рідний край. Саме тому, що створений ним музей має широкий діапазон дії, багатогранну й розгалужену систему впливів в культурному й освітньому житті міста, творчі діяння В.І.Йови мають багатоаспектне значення. 
У ці дні музей починає нову сторінку своєї історії. Після тривалого ремонту ми відкриваємо оновлену, унікальну за своєю побудовою експозицію. Вона будується на краєзнавчих матеріалах, представляє широкий діапазон тематичних розділів, в яких гармонійно розподілені в історичній періодизації пам’ятки матеріальної та духовної культури Бориспільщини, що їх населення краю створювало впродовж століть. Тут дорогоцінні реліквії та люди ніби перегукуються в часі, несуть нам згадку про події та видатних особистостей. 
Працівники музею відсканували десятки фотографій та документів, що стосуються науково-дослідної тематики з історії Бориспільщини усіх часів, провели пошук експонатів та поповнення музейної колекції, на основі якої готувалися до відкриття нові експозиції. Особливу увагу приділяли наповненню всіх експозицій вишивкою, керамікою, виробами з дерева, що так характерно було для бориспільських осель. Бондарство, писанкарство, оздоблення інтер’єру хат, хатні меблі, обереги, ткацтво – ніщо не залишалося поза нашою увагою. Творився цілісний образ життя міста та району – для сьогоднішніх і майбутніх поколінь.
Тут висвітлено історію Бориспільського краю від періоду давнього кам’яного віку (палеоліту),коли на цих теренах панували велетні мамонти. Досліджені пам’ятки стародавніх культур дають змогу говорити про заселення нашої території з цього часу. Палеолітичні пам’ятки, предмети епохи міді-бронзи, скіфського часу складають археологічну колекцію, що її розміщено у першому залі музею. Тут же представлені і пам’ятки з поселень періоду Київської Русі.
Перші згадки в літописах про події, що відбувалися на цій території, сягають початку ХІ століття. Про історію виникнення поселення на річці Альті, на місці якого згодом постав Бориспіль, розповідає експозиція другого залу музею. Період Київської Русі – славетна сторінка в історії бориспільської землі, що нерозривно пов’язана з процесом розвитку ї зміцнення Києворуської держави: тут перемагали ворогів і зазнавали поразок князі Київської Русі.
Про відродження бориспільської землі після татарських навал, виникнення Борисполя, про його колишніх власників – козаків, козацьких ватажків, магнатів можна дізнатися, ознайомившись з експозицією третього залу. Також – про розвиток і становлення міста, про селянські бунти і повстання, становлення козацької держави у ХУІІ, ХУІІІ століттях.
Четвертий зал музею розповідає про історію краю у період ХІХ-поч.ХХ століть. У вітринах також найповніше представлено традиційний одяг населення нашого краю, вишиті рушники, оздоблені предмети побуту. Усі ці предмети – самобутнє культурне явище, яке плекалось протягом багатьох століть. Кілька розділів залу знайомлять з матеріалами про життя та діяльність відомих уродженців краю.
Численні розділи п’ятого залу знайомлять з експонатами періоду української революції та громадянських змагань, колективізації, голодомору 1932-1933 років та жорстоких репресій 1937-1938 років. Й попри увесь морок жахливих подій першої половини ХХ століття – яскраві свідчення невмирущості українства – документи про культурні прагнення й набутки бориспільських митців: фото хорових колективів, інформація про діяльність театральної майстерні, про творчість народних майстрів, письменників, акторів.
В експозиції шостого залу представлено документи і речові експонати , які розповідають про події Другої світової війни, про героїчну боротьбу проти гітлерівських загарбників наших земляків, які здобували славу рідному краю на різних фронтах війни та в тилу ворога. Портретна галерея восьми Героїв Радянського Союзу, матеріали про діяльність партизанського загону, про подвиг жителів с.Кучакова, які врятували від загибелі близько 500 радянських воїнів, життя в окупації та багато інших документів висвітлюють реалії воєнного часу. Розділи, що висвітлюють події другої половини ХХ століття, присвячені післявоєнній самовідданій праці бориспільців по відбудові рідного міста, народного господарства. Тут представлені матеріали про розбудову міста, розвиток культури, спорту, про зародження політичних партій, про постання незалежної держави України. Усі ці події залишили глибокий слід на бориспільській землі. Вони увічнені в книгах, деякі – в пам’ятниках та пам’ятних знаках, музейних експозиціях. 
Тож ласкаво запрошуємо до оновленого музею, з нетерпінням чекаємо нових гостей. Сподіваємося, що зустрічі із нашим музеєм допоможуть усім небайдужим зрозуміти і віднайти історичний зв'язок минувшини з сучасним етапом розбудови нашої держави.

Тетяна Гойда

  
Переглядів: 5 | Додав: Castillas | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]