Вітаю Вас Гість
Четвер
18.01.2018
00:05

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Діалог з владою
  Запрошуємо до бібліотеки

для спілкування з міським головою

Щосереди з 10.00 до 12.00 громадяни міста
можуть звертатися до Бориспільського
міського голови за допомогою Skype.

Адреса бібліотеки:
м. Бориспіль
вул. Червоноармійська,6
тел.6-10-24
Головна » Архів матеріалів
12 січня 2017 року у приміщенні Бориспільського державного історичного музею відбулося відкриття виставки кераміки «Діалог з глиною предків» Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Київської обласної премії ім. Петра Верни Лесі Денисенко-Єременко з міста Василькова. Майстриня – гончар у шостому поколінні, мистецтва кераміки навчилася у свого батька Григорія Денисенка. Її персональна виставка в Бориспільському музеї – це ще один етап знайомства мешканців Борисполя з кращими зразками народного мистецтва Київщини, а саме творами лауреатів премії імені нашого земляка Петра Верни.
На відкриття виставки також завітали директор Васильківського краєзнавчого музею Раїса Ліпчанська, Заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної премії ім. П. Верни Олена Попова. За надану можливість для бориспільців ознайомитися з дивовижною творчістю Леся Денисенко-Єременко отримала Подяку від міського Управління культури, молоді та спорту.
Виставка «Діалог з глиною предків» триватиме до початку лютого.
   

     
Переглядів: 220 | Додав: Castillas | Дата: 13.01.2017 | Коментарі (0)


 
Переглядів: 180 | Додав: Castillas | Дата: 11.01.2017 | Коментарі (0)

Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова
Кафедра етнології та краєзнавства факультету історичної освіти
Міжнародний благодійний фонд імені Ярослава Мудрого
Бориспільська міська рада
Управління освіти і науки
Управління культури, молоді та спорту
Бориспільський державний історичний музей
Бориспільська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 імені Юрія Головатого
 
30 березня 2017 р. о 10. 00 год. проводять у м. Борисполі
(вул. Київський Шлях, 72, актова  зала міської ради)
 
Х Всеукраїнську краєзнавчу науково-практичну конференцію
 
«БОРИСПІЛЬЩИНА У ПРОЦЕСІ ІСТОРИЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ДЕРЖАВОТВОРЕННЯ УКРАЇНИ 1917 – 1921 РОКІВ»
 
Планується робота таких секцій:
Секція 1. Бориспільська «Просвіта»: дорога в 100 років.
Секція 2. Українська революція (1917): причини, наслідки, уроки.
Секція 3. Антибільшовицьке повстання 1920 року в Борисполі.
Секція 4. Методичне підґрунтя висвітлення проблем історичного розвитку та державотворення України 1917 – 1921 років.
 
Запрошуємо Вас до участі в роботі конференції!
 
Збірник наукових праць учасників буде видано після конференції з урахуванням таких вимог: обсяг 6 – 10 сторінок тексту, набраного в редакторі Word (шрифт Times New Roman, 14 кегль, міжрядковий інтервал 1,5. Поле: зліва – 2,5 см, справа – 1 см, зверху – 2 см, знизу – 2 см. Оформлення списку літератури та джерел – 14 кегль, інтервал – 1, відповідно до прийнятого стандарту бібліографії.
1. Посилання на джерела та літературу в тексті у квадратних дужках, наприклад, [1, с. 12] відповідно до списку використаних джерел та літератури, що розміщуються за абеткою наприкінці тексту. 
2. Ілюстрації (фото) в електронному варіанті в форматі TIF (300 dpi) або JPEG з підписами до них (обов’язково). В тексті вказати місце розміщення ілюстрацій (фото).
3. Праці подати у друкованому вигляді (один екземпляр з підписом автора) безпосередньо на конференції та надіслати на електронні адреси відповідальних секретарів оргкомітету: lytvynvm@ukr.net (Литвин Володимир Миколайович) або kovadlonina@ukr.net (Ковадло Ніна Петрівна).
Автори відповідають за повноту висвітлення досліджуваних питань, системність викладу, достовірність наведених фактів, посилання на джерела, написання власних імен, географічних назв тощо. Дотримання цих вимог до оформлення матеріалу є обов’язковим для включення його у збірник конференції. Оргкомітет залишає за собою право на відбір матеріалів для друку та його редагування.
Теми виступів (обов’язково вказати повністю прізвище, ім’я, по батькові, вчене звання, науковий ступінь, місце роботи, посаду) для формування і друку програми конференції повідомити до 10 березня 2017 р. за телефонами: (04595)-68-665; 095-05-49-789 (Литвин Володимир Миколайович) // (04595)-68-511; 050-330-75-08; 096-433-97-47 (Ковадло Ніна Петрівна) // або надіслати на вказані вище електронні адреси.
 
З повагою оргкомітет
 
Зразок оформлення статті:
УДК 371.134
Іван Петренко,
доцент кафедри етнології та краєзнавства
факультету історичної освіти Національного
педагогічного університету імені Михайла
Драгоманова, кандидат історичних наук
ВІД ЛОКАЛЬНОГО ДОБРОСУСІДСТВА ДО МІЖНАРОДНОГО ПАРТНЕРСТВА. В РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДНІВ ДОБРОСУСІДСТВА
Анотація. У статті розкривається …
Ключові слова: Транскордонна співпраця…
Annotation. The article deals
Key words: transfrontal, ... Читати далі »
Переглядів: 226 | Додав: Castillas | Дата: 05.01.2017 | Коментарі (0)

20 грудня у Бориспільському державному історичному музеї відбулося дитяче свято «Ой хто Миколая любить…». Присвячене воно Дню Святого Миколая, яке відзначається в Україні 19 грудня. Традиційно Святий Миколай вважається покровителем воїнів, мандрівників і дітей, а також допомагає усім, хто його потребує. Вважається, що він у ніч з 18 на 19 грудня відвідує усіх дітей та залишає їм подарунки, а хто протягом року поводив себе неналежним чином, тим залишав різку як нагадування. Схожі традиції існують у культурах інших народів, де традиційним різдвяно-новорічним персонажем, який вручає подарунки, є Святий Миколай (Санта-Клаус). У радянський час така функція була покладена на відірваного від історичної традиції Діда Мороза. Але останніми роками Святий Миколай знову став приходити і до українських дітей.
Завітав він і до Борисполя, де працівники музею спільно з членами Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» організували та провели свято для своїх дітей. Метою свята було не лише вітання дітей, а й показати їм, чим займаються їх батьки, та можливе залучення їх до майбутніх заходів музею та «Спілки». У святково вбраній залі біля ялинки діти водили хороводи, грали в ігри, розказували вірші, а також розповідали про корисні справи, зроблені ними протягом року. Солодкі подарунки (у придбання яких свою лепту вніс депутат міської ради Андрій Пилипчук, за що йому щира вдячність), вручені Святим Миколаєм, стали хорошим заохоченням за добрі справи – минулі і прийдешні.


     

   
Переглядів: 246 | Додав: Castillas | Дата: 22.12.2016 | Коментарі (0)

16 грудня у Бориспільському державному історичному музеї «Вечорниці на Варвари» зібрали членів Творчого клубу «Спілка митців Борисполя». Учасники заходу підвели підсумки виставок «Мистецька світлиця», подякували одне одному за співпрацю у році, що минає, та обговорили плани на рік прийдешній. За участь і сприяння виставок митці і працівники музею отримали Подяки від Правління Творчого клубу.
Під час заходу пролунала ідея створення етнічного клубу, до якого увійдуть працівники музею та члени "Спілки митців". Запропонована назва - "Денниця" - сподобалася всім присутнім.
Члени «Спілки митців Борисполя» цієї зими вже почали освоювати для себе нові творчі напрямки. У цьому бориспільці мали змогу переконатися на офіційних відкриттях виставок 2 листопада і 2 грудня цього року. Адже там не лише говорили про саму виставку, а й відтворювали деякі етнографічні дійства, розповідали про звичаї та обряди. Тож і «Вечорниці на Варвари» не обійшлися без того, без чого не обходилися жодні вечорниці в Україні – пісень, розучування народних танців, ігор, розваг і частування.
    
Переглядів: 251 | Додав: Castillas | Дата: 19.12.2016 | Коментарі (0)

16 грудня у Бориспільському державному історичному музеї відбувся передсвятковий майстер-клас. Під керівництвом майстрині, члена Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» Тетяни Цівун учні 4-А класу НВК «Гімназія «Перспектива»» створювали спеціальні мішечки у формі чобітків для подарунків, які їм має принести Святий Миколай. Такі мішечки у формі чобітків чи рукавичок – вельми поширена різдвяна традиція на Заході. Останнім часом такі мішечки-чобітки з’являються щороку перед святами і на полицях українських крамниць. Але учасники майстер-класу вважають, що у зроблений власноруч мішечок подарунків впаде більше. А щоби Святий Миколай випадково не помилився, на кожному мішечку вони вказували свої імена.

         
Переглядів: 287 | Додав: Castillas | Дата: 16.12.2016 | Коментарі (0)

13 грудня у Бориспільському музеї відбувся майстер-клас ліплення із солоного тіста. Провела його майстриня, член Творчого клубу «Спілка митців Борисполя» Тетяна Кучмій. Учасники майстер-класу отримали змогу власноруч виліпити символ прийдешнього року – півника (2017 рік у східній традиції є роком Півня). Після того, як виріб висохне, його можна розмалювати, покрити лаком і повісити на ялинку.
       
Переглядів: 253 | Додав: Castillas | Дата: 15.12.2016 | Коментарі (0)

2 грудня у Бориспільському музеї відбулося відкриття виставки народних ремесел та сучасного хенд-мейду «Мистецька світлиця: грудень». На виставці представлені роботи митців – членів Творчого клубу «Спілка митців Борисполя». Виставка фактично є продовженням попередньої – листопадова «Мистецька світлиця» ознайомила бориспільців з новими художніми роботами місцевих митців.
Виставкова зала музею у п’ятницю не могла вмістити всіх охочих долучитися до свята відкриття виставки. З вітальним словом до присутніх звернулися: директор музею Наталія Йова, голова правління Творчого клубу Олена Кравчун, представник Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тамара Негода, керуюча справами Бориспільського міськвиконкому Людмила Передерей, начальник управління культури, молоді та спорту міської ради Наталія Погребна. Учасники цієї виставки, а також – обласних заходів – отримали Подяки відповідних управлінь.
Також присутні дізналися про особливості святкування дня Святої Катерини (7 грудня), свята жіночої долі, у Борисполі. У відповідно обладнаній світлиці – з піччю та хатнім начинням – працівники музею, члени Спілки митців та учасники народного аматорського фольклорного колективу «Травневі роси» у формі сценок, майстер-класів та пісень розповідали, як відзначали це свято наші предки.
Виставка «Мистецька світлиця: грудень» триватиме до 8 січня 2017 року.

       
       
Переглядів: 239 | Додав: Castillas | Дата: 05.12.2016 | Коментарі (0)

30 листопада 2016 року у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею відбулася лекція-презентація «Олесь Бердник і його світогляд», присвячена 90-річчю з дня народження письменника. Старший науковий правник музею Людмила Тоцька розповіла гостям заходу (а це були восьмикласники Бориспільського НВК «Ліцей «Дизайн-освіта» імені Павла Чубинського») про основні факти з життя Олеся Бердника, про те, що (і хто) впливали на формування його світогляду.
 
Переглядів: 254 | Додав: Castillas | Дата: 01.12.2016 | Коментарі (0)

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів у Бориспільському історичному музеї розпочалася фотодокументальна виставка «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції». Матеріали виставки розповідають про три голодомори на території України – повоєнні 1921-23 рр. та 1946-47 рр., і найбільший, який відбувався у, здавалось би, мирний час – 1932-33 роки.
На основі виставки та постійної музейної експозиції 24 листопада 2016 року відбулася тематична екскурсія для учнів 10-11 класів Бориспільської ЗОШ №6. Школярі довідалися про те, як пережила голод Бориспільщина, які наслідки він мав для краю. Також вони переглянули документальний фільм «Хлібна гільйотина», моторошні кадри якого разом із представленим монологом українського селянина переконують: голодомор комуністична влада використала як зброю, останній аргумент проти непокірного українського селянства.
Виставка «Забуттю не підлягає. Хроніка комуністичної інквізиції» триватиме протягом двох тижнів (до 8 грудня).
 
Переглядів: 267 | Додав: Castillas | Дата: 24.11.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 44 45 »