Вітаю Вас Гість
Неділя
21.10.2018
10:56

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Діалог з владою
  Запрошуємо до бібліотеки

для спілкування з міським головою

Щосереди з 10.00 до 12.00 громадяни міста
можуть звертатися до Бориспільського
міського голови за допомогою Skype.

Адреса бібліотеки:
м. Бориспіль
вул. Червоноармійська,6
тел.6-10-24
Головна » Архів матеріалів
11 квітня в Бориспільському державному історичному музеї відбулося відкриття виставки абстрактного мистецтва Тетяни Погорецької «У кожному малюнку Я, Ти, Сонечко, Зірки та посмішка Всесвіту». Авторка виставки народилася 1987 року в Німеччині, а нині мешкає у Києві. Має мистецьку освіту. Малює з дитинства. Її роботи зберігаються в приватних колекціях України, США, Ізраїлю, Росії, а також у вигляді оформлених інтер’єрів дитячих садків, житлових будинків тощо.
На відкриття виставки завітали друзі, родичі та знайомі молодої художниці, а також бориспільські митці та поціновувачі художнього мистецтва. Кожен, хто завітав на виставку, отримав змогу ознайомитися з картинами, що є результатом спонтанного вираження стану душі художниці, але побачити те, що ближче саме йому і саме тепер. Така можливість є й в усіх відвідувачів музею до 27 квітня – саме до цієї дати триватиме виставка.
Ярослав Костін,
старший науковий працівник Бориспільського музею
фото автора 
 
   
Переглядів: 365 | Додав: Castillas | Дата: 12.04.2017 | Коментарі (0)

З давніх-давен люди з нетерпінням чекали весну, закликали її в піснях, веснянках. Оновлення природи пробуджувало радість, нові почуття, спонукало до праці. І тільки-но земля звільнялася від снігу, а сонце починало підніматися все вище, дітлахи зверталися до своїх мам: «Благослови, мати, весну зустрічати» чи «Прийди, прийди, весно…»

Такими ж словами-звертаннями  7 квітня 2017 року розпочалася етнографічно-музична композиція  у відділі «Сучасний Бориспіль» Бориспільського державного історичного музею, проведена старшим науковим співробітником Тоцькою Людмилою Миколаївною, куди були запрошені учні та вчителі 4-А класу Бориспільської ЗОШ №6.

Як відомо, в перші дні квітня відзначають Міжнародний день птахів. Саме птахи приносять першими нам звістку про завершення зими й настання весни.
У веселій ігровій манері діти ознайомилися з традиціями та звичаями зустрічі  птахів, дізналися із продемонстрованої слайдової презентації про їх різноманіття на Бориспільщині, проявили свої знання у відповідях на запитання вікторини, за що отримали солодкі подарунки – печиво-«жайворонки». Цікаво та зворушливо було споглядати за пов’язуванням «март» (шерстяні ниточки білого та червоного кольорів), читанням дітьми веснянок-закличок, водінням хороводу. Зазвичай, такі заходи надовго запам’ятовуються дітьми.

Свято було пізнавальним і пройшло легко та захопливо. Адже головна мета – виховати в дітей любов до природи, розвинути спостережливість і цікавість до навколишнього світу була досягнута.  Всі присутні отримали масу задоволення від заходу.

Традиційно колектив відділу музею також провів для запрошених оглядову екскурсію «Сучасним Борисполем».
Тетяна Котенко,
екскурсовод Бориспільського
державного історичного музею,
фото Володимира Литвина

 
   
Переглядів: 325 | Додав: Castillas | Дата: 11.04.2017 | Коментарі (0)

Минулого тижня у місті Борисполі проходила Х Всеукраїнська краєзнавча науково-практична конференція «Бориспільщина у процесі історичного розвитку та державотворення України 1917 – 1921 років». Конференція була присвячена 100-річчю початку Української революції (саме у березні 1917 року постала Українська Центральна Рада та розпочалися державотворчі процеси). Основні питання, які розглядалися – причини, наслідки та історичні уроки Української революції, Бориспільщина у роки Української революції, зокрема, діяльність місцевого осередку «Просвіти», методологія вивчення Української революції тощо. Свої доповіді представили понад 30 науковців з Борисполя, Переяслава, Києва тощо.
Бориспільський державний історичний музей виступив одним з організаторів конференції. Заступник директора з наукової роботи Володимир Литвин, як відповідальний секретар оргкомітету, підготував Програму конференції.
Працівники Бориспільського музею також виступили з доповідями, що демонструють проведену музеєм науково-дослідницьку та культурно-просвітницьку роботу, яка у винесених на конференцію питаннях ведеться закладом ще з кінця 80-х років минулого століття. Директор музею Наталія Йова виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Повстання 1920 року в Борисполі у спогадах очевидців». У роботі секцій участь взяли: секція №1 («Бориспільська «Просвіта»: дорога в 100 років», керівник Володимир Лущай, секретар Людмила Тоцька) - науковці музею Тетяна Гойда з доповіддю «До історії становлення музейної справи в Борисполі у 20-х роках» та Людмила Тоцька з доповіддю «Вклад родини Чикаленків у культурно-просвітницький процес періоду української державності 1918 – 1919 рр.»; секція №2 («Українська революція (1917): причини, наслідки, уроки», керівник Володимир Литвин, секретар Ярослав Костін) – заступник директора Володимир Литвин з доповіддю «Відомі земляки-бориспільці в суспільно-політичному резистансі Української революції» та старший науковий працівник Ярослав Костін з доповіддю «Антибільшовицький опір на Бориспільщині»; секція №3 («Методичне підґрунтя висвітлення проблем історичного розвитку та державотворення України 1917 – 1921 років», керівник Ніна Ковадло, секретар Тетяна Котенко) – екскурсовод музею Тетяна Котенко з доповіддю «Віхи української революції в контексті методичної імпрези».
З цими та іншими доповідями, що буди зроблені на конференції, можна буде ознайомитися у Збірнику матеріалів конференції, що вже готується до друку.
Окрім власне самої конференції, у місті пройшли заходи у її рамках: з 23 березня по 9 квітня у музеї триває фотодокументальна виставка «Народна війна», що наочно ілюструє питання, висвітлені у доповідях учасників, 27 березня Муніципальний театр Бориспільської міської ради представив прем’єру вистави за книгою Галини Кирпи «Мій тато став зіркою», присвячену подіям Революції Гідності, а 31 березня відбулися урочистості з нагоди сторіччя Вільного козацтва за участі представників історичного клубу «Холодний Яр».
За підсумками Х ювілейної краєзнавчої конференції робота з дослідження цього історичного періоду буде активізована. Вже до кінця цього року має постати пам’ятний знак учасникам антибільшовицької боротьби, а Муніципальний театр може отримати назву «Березіль».

_________
Ярослав Костін,
старший науковий працівник Бориспільського музею
фото автора
Переглядів: 285 | Додав: Castillas | Дата: 06.04.2017 | Коментарі (0)

 

11 квітня 2017 року напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики у виставковій залі Бориспільського державного історичного музею відбудеться відкриття виставки молодої української художниці Тетяни Погорецької.

 

«У кожному малюнку Я, Ти, Сонечко, Зірки та посмішка Всесвіту…», що саме й виражає подвійну сутність людини. В неї поряд з матеріальним, фізичним тілом і свідомістю існує підсвідомість, внутрішній світ людини та її душа, які в сукупності визначають світовідчуття людини і способи (техніку) його самовираження.

Фарба – акрил. Роботи виконані в стилі абстракціонізм, що можна розглядати, як продовження українського напрямку засновників цієї течії: Василя Кандинського та Казимира Малевича. Адже коли ми говоримо про культуру, то найчастіше підкреслюємо спадкоємність, зв'язок поколінь, апелюємо до минулого і його впливу на нас сьогоднішніх, що й маємо бачити у наших творах. В абстракціонізмі найбільш проявляється підсвідоме. Це спонтанний вираз внутрішнього всесвіту художника і реакція душі кожного, хто дивиться на картини.

Тетяна Погорецька народилася 1987 року у Німеччині. Після закінчення Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» навчалася у Національному авіаційному університеті за напрямом підготовки «Мистецтво», якій закінчила у 2010 році.

Роботи Тетяни Погорецької знаходиться в приватних колекціях в Україні та за кордоном (Росія, Ізраїль, США), а також у вигляді оформлених інтер’єрів дитячих садочків, приватних осель тощо.

Ініціатори виставки – Фотошкола-фотостудія «Помідор» і «Таті Арт студіо».

Організаційний партнер – Бориспільський державний історичний музей.

... Читати далі »

Переглядів: 329 | Додав: Castillas | Дата: 03.04.2017 | Коментарі (0)

Наближаються великодні свята. Цьогоріч весь християнський світ відзначатиме Великдень 16 квітня. Тож нині до свята залишається лише неповних три тижні. Здавна в українських родинах у цей час вже готувалися до свята. Один із традиційних його елементів є писанка, яка хоч має прадавнє, ще дохристиянське походження, але гармонійно влилася у святкування одного з найбільших християнського свята. Кожен знак, кожен символ на великодньому яйці має своє особливе значення.

Тож 24 березня в Бориспільському музеї відбувся майстер-клас з писанкарства для дітей. Провела його Тетяна Литвиненко. Від неї діти дізналися про традиційний і найпоширеніший спосіб творення писанки - нанесення воском візерунка на яйце і подальше фарбування його і самостійно створили власні писанки.

Майстер-класи з писанкарства заплановані в музеї і надалі - 4 і 5 квітня (початок об 11 годині).
Ярослав Костін,
старший науковий працівник Бориспільського музею
фото автора

 
   

     

Переглядів: 299 | Додав: Castillas | Дата: 28.03.2017 | Коментарі (0)

24 березня місцеві митці приймали в стінах музею делегацію Спілки митців Баришівщини "Білий квадрат", очолювану художницею Заїрою Гугушаївною Коваленко. Гості зацікавилися історією створення Творчого клубу "Спілка митців Борисполя", його діяльність та творчими планами.

Старший науковий працівник музею Тетяна Гойда провела гостей залами музею, розповіла про історію міста Борисполя і Бориспільщини. На запрошення Володимира Григоровича Чекулая бориспільські та баришівські митці відвідали художню майстерню "Пепса", ознайомилися з принципами її організації та роботи.
У теплій невимушеній атмосфері швидко сплинув час зустрічі. Але ненадовго: у планах - спільні пленери, обмін виставками, творчі зустрічі.

 

Олена Кравчун,
голова правління Творчого клубу "Спілка митців Борисполя"
Фото Ярослава Костіна


   

   

 
Переглядів: 179 | Додав: Castillas | Дата: 28.03.2017 | Коментарі (0)

24 березня місцеві митці приймали в стінах музею делегацію Спілки митців Баришівщини "Білий квадрат", очолювану художницею Заїрою Гугушаївною Коваленко. Гості зацікавилися історією створення Творчого клубу "Спілка митців Борисполя", його діяльність та творчими планами.

Старший науковий працівник музею Тетяна Гойда провела гостей залами музею, розповіла про історію міста Борисполя і Бориспільщини. На запрошення Володимира Григоровича Чекулая бориспільські та баришівські митці відвідали  художню майстерню "Пепса", ознайомилися з принципами її організації та роботи.

У теплій невимушеній атмосфері швидко сплинув час зустрічі. Але ненадовго: у планах - спільні пленери, обмін виставками, творчі зустрічі.
Олена Кравчун,
голова правління Творчого клубу "Спілка митців Борисполя"
Фото Ярослава Костіна
 
   

   

 
Переглядів: 215 | Додав: Castillas | Дата: 28.03.2017 | Коментарі (0)

24 березня місцеві митці приймали в стінах музею делегацію Спілки митців Баришівщини "Білий квадрат", очолювану художницею Заїрою Гугушаївною Коваленко. Гості зацікавилися історією створення Творчого клубу "Спілка митців Борисполя", його діяльність та творчими планами.

Старший науковий працівник музею Тетяна Гойда провела гостей залами музею, розповіла про історію міста Борисполя і Бориспільщини. На запрошення Володимира Григоровича Чекулая бориспільські та баришівські митці відвідали художню майстерню "Пепса", ознайомилися з принципами її організації та роботи.
У теплій невимушеній атмосфері швидко сплинув час зустрічі. Але ненадовго: у планах - спільні пленери, обмін виставками, творчі зустрічі.

 

Олена Кравчун,
голова правління Творчого клубу "Спілка митців Борисполя"
Фото Ярослава Костіна


   

   

 
Переглядів: 208 | Додав: Castillas | Дата: 28.03.2017 | Коментарі (0)

24 березня місцеві митці приймали в стінах музею делегацію Спілки митців Баришівщини "Білий квадрат", очолювану художницею Заїрою Гугушаївною Коваленко. Гості зацікавилися історією створення Творчого клубу "Спілка митців Борисполя", його діяльність та творчими планами.

Старший науковий працівник музею Тетяна Гойда провела гостей залами музею, розповіла про історію міста Борисполя і Бориспільщини. На запрошення Володимира Григоровича Чекулая бориспільські та баришівські митці відвідали художню майстерню "Пепса", ознайомилися з принципами її організації та роботи.
У теплій невимушеній атмосфері швидко сплинув час зустрічі. Але ненадовго: у планах - спільні пленери, обмін виставками, творчі зустрічі.

 

Олена Кравчун,
голова правління Творчого клубу "Спілка митців Борисполя"
Фото Ярослава Костіна


 
Переглядів: 177 | Додав: Castillas | Дата: 28.03.2017 | Коментарі (0)

Цього місяця Україна відзначає 100-річчя з часу початку Української революції 1917-21 років. Саме 4 (17) березня 1917 року, невдовзі після революційних заворушень у столиці імперії Петрограді, у Києві було створено Українську Центральну Раду - орган консолідації українства, згодом - парламент України.

З нагоди ювілею початку Української революції в Бориспільському музеї проходить фотодокументальна виставка «Народна війна». Ця виставка, створена у 2009 році, розповідає про події Української революції 1917-1921 років та антибільшовицького опору на теренах України, активна фаза якого тривала до 1932 року. Зокрема, увага приділяється явищу відродження українського національного руху, українським державам 1917-21 років, російсько-українським війнам, злочинам більшовиків на окупованих ними землях, явищам і формам антибільшовицького опору в Україні протягом 1918 - 1932 років.

Відкриття виставки відбулося 23 березня. Першими її відвідувачами стали учні 8-В класу Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» імені Володимира Мономаха, для яких було проведено тематичні екскурсії. Зокрема, старший науковий працівник музею Ярослав Костін розповів школярам про те, що означає поняття «Українська революція» та її історичне значення, та провів екскурсію виставкою. Старший науковий працівник Тетяна Гойда за матеріалами музейної експозиції розповіла про те, які події відбувалися на теренах Бориспільщини у цей період.

Наступного дня на виставку завітали і представники міської влади: заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Пасенко, начальник управління культури, молоді та спорту Наталія Погребна, депутати міської ради Олег Верес та Ігор Петренко, голова місцевого осередку Народного Руху України Анатолій Чабанюк, а також десятикласники ЗОШ №1. Для школярів була проведена тематична екскурсія виставкою, після чого присутні взяли участь у годині спілкування «Народна війна. 100-річчя революції». Головною темою виступів стали уроки, які Україна мала винести з подій Української революції – українці незалежно від своїх політичних і світоглядних переконань мають бути єдині, особливо в умовах смертельної небезпеки для державності.

Виставка «Народна війна» триватиме в музеї до 9 квітня.

 

Ярослав Костін,
старший науковий працівник музею
Фото Наталії Петренко, Ярослава Костіна


  ... Читати далі »
Переглядів: 222 | Додав: Castillas | Дата: 27.03.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 46 47 »