Вітаю Вас Гість
Вівторок
21.01.2020
21:35

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
 
Протокол № 2
 
засідання топонімічної комісії при Бориспільській міській раді
 
м. Бориспіль                                                                                         08. 06.2015 р.
 
Присутні: 10 осіб
 
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
  1. Про реакцію на звернення народного депутата України А. Є. Білецького до голови Бориспільської міської ради щодо увічнення в назвах вулиць міста Борисполя імен загиблих учасників АТО Миколи Березового та Степана Криворученка
  2. У зв’язку з підготовкою до відзначення 1000-ліття першої літописної згадки про місцевість, де постав Бориспіль та на виконання положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», підготувати пакет документів (список вулиць, звернення до депутатів міської ради та Бориспільського міського голови) на остаточне перейменування бориспільських вулиць.
 
СЛУХАЛИ:
Л. Сандуляк, голова топонімічної комісії, доповів про звернення народного депутата України А. Є. Білецького до голови Бориспільської міської ради з проханням про увічнення в назвах бориспільських вулиць імен загиблих учасників АТО Миколи Березового та Степана Криворученка, висловив свою згоду щодо позитивного вирішення цього питання. Леонтій Іванович також наголосив на важливості обов’язкового виконання положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі у тексті – Закон № 317-VIII) та нагальну потребу у проведенні декомунізації назв вулиць.
Є. Комісар, помічник народного депутата, повідомив про те, що спонукало до звернення, надав коротку інформацію про осіб, імена яких пропонується для найменування, висловив сподівання на позитивне вирішення питання.
Н. Йова зазначила, що вулиці Котовського та Воровського, яким у зверненні пропонується присвоїти імена учасників АТО, мають власні історичні назви і є рішення топонімічної комісії  про повернення їх цим вулицям. Натомість вона запропонувала включити імена Миколи Березового та Степана Криворученка, а також Павла Дришлюка, Георгія Тороповського та Сергія Оврашка до списку назв, пропонованих до використання при найменуванні вулиць у Борисполі. Наталія Вікторівна також наголосила на важливості повернення Борисполю українського обличчя, що особливо актуально нині, у переддень тисячолітнього ювілею міста.
Л. Пасенко зауважила , що до перейменування слід підходити виважено, діяти на підставі Закону № 317-VIII. Топонімічна комісія має підготувати необхідні документи, зокрема, пояснювальну записку щодо пропонованих назв та подати їх на чергову сесію міської ради, а також у ЗМІ для публікації. Також Людмила Василівна запропонувала узгодити напрацювання комісії зі список рекомендованих назв, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті, а також зробити офіційний запит до вказаного інституту про принципи та підстави перейменування. Л. Пасенко також висловила побажання, щоб питання перейменування вулиць було предметно опрацьоване Бориспільським державним історичним музеєм, а саме необхідно:
- підготувати список назв, які необхідно замінити, та список назв, які пропонуються для використання при перейменуванні;
- підготувати коротку історичну довідку про осіб, чиї імена пропонується увічнити у назвах бориспільських вулиць.
Також вона повідомила, що у разі неприйняття рішення про перейменування міськрадою, своє право протягом трьох місяців має використати міський голова.
Т. Гойда повідомила, що Список № 1 (назви на перейменування) та Список № 2 (запропоновані для називання) підготовлені та узгоджені вже на першому засіданні топонімічної комісії 02.07.2007 року. Їх підтверджувано та доповнювано на подальших засіданнях, зокрема, 29.01.2009 р. та 08.07.2014 р., і всі матеріали передавалися до відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету міської ради, однак за цей час справа з перейменування так і не дійшла свого логічного завершення. Підготовка історичної довідки про тих осіб, чиї імена будуть увічнені в назвах бориспільських вулиць, - на стадії завершення. Тетяна Миколаївна також повідомила, що Бориспільський державний історичний музей підготував звернення до Бориспільського міського голови та депутатів міської ради про необхідність, важливість та актуальність проведення роз’яснювальної роботи по округах щодо встановлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії. Звернення було направлене міському голові, з депутатами ж роботу мав проводити відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю – донести звернення до кожного з них. Це ж звернення було надіслано у ЗМІ для публікації (газета «Трудова Слава», число 16-19 за 13 лютого 2015 р., ст. 11). Приблизно у той же час старшим науковим працівником музею Ярославом Костіним з урахуванням методичних рекомендацій Українського інституту національної пам’яті (УІНП) було підготовлено статтю «Goodbye, Lenin або Як перейменувати вулицю», де детально описані причини необхідності, принципи і механізми перейменування вулиць, названих на честь тоталітарної епохи та її діячів (газета «Трудова Слава», число 32-35 за 13 березня 2015 р., ст. 6 (скорочена версія, повна – на веб-сайті музею та сторінках у соцмережах).
В. Литвин зауважив, що, згідно з положеннями Закону № 317-VIII, питання перейменування громада міста має розв’язувати самостійно і звернення до Інституту національної пам’яті є зайвим. Володимир Миколайович нагадав також, щоби обговорення назв (як тих, що мають бути замінені, так і тих, які пропонуються для називання) було колегіальним. Він також запропонував замінити назву «вул. Ватутіна» без узгодження з УІНП та додати її до списку (однак прізвище Ватутіна вже є у переліку прізвищ, які УІНП рекомендує прибрати з топоніміки).
Н. Йова та інші підтримали пропозицію про включення назви «вулиця Ватутіна» до списку назв, рекомендованих до заміни.
Л. Пасенко вкотре наголосила, що проводити перейменування слід вкрай обережно, адже 2009 року мали прецедент зі зміної назви «Вулиця Короленка» на «Вулиця Горянська». Тодішні депутати міської ради А. Пасічний та Ю. Федун зробили усе, щоби унеможливити це перейменування, хоча це була пропозиція щодо повернення історичної назви вулиці, на якій народився автор слів Державного Гімну України Павло Чубинський. Тому Людмила Василівна застерегла від необережних кроків у вирішенні цього питання і запропонувала все ж підготувати звернення до Інституту національної пам’яті.
 
 
ВИРІШИЛИ:
  • Погодити питання про внесення до списку назв, рекомендованих для найменування бориспільських вулиць імен загиблих воїнів АТО Миколи Березового та Степана Криворученка і рекомендувати замінити назву «Вулиця Жукова» на «Вулиця Миколи Березового» та назву «Вулиця Петровського» на «Вулиця Степана Криворученка».
  • Внести до списку назв на перейменування назву "вулиця Ватутіна" з пропозицією повернути їй історичну назву "вулиця Старокиївська".
  • Доповнити список назв, рекомендованих для найменування вулиць, іменами Павла Дришлюка, Георгія Тороповського та Сергія Оврашка (загальний список додається).
  • Підготувати матеріали на перейменування усіх визначених вулиць для подання на чергову сесію міської ради.
  • Список назв вулиць, що потребують термінового перейменування та назв, рекомендованих для їх найменування надати для публікації у ЗМІ (додається).
  • Підготувати біографічні довідки щодо осіб, чиї імена пропонуються для найменування вулиць та подати їх для публікації засобами масової інформації.
 
 
 
Голова комісії                                                                                  Сандуляк Л. І.
 
Секретар                                                                                                Гойда Т.М.
 
 
 
 ДОДАТКИ
1. Список назв вулиць міста Борисполя, які потребують заміни та пропоновані варіанти назв
2. Загальний список назв, рекомендованих для найменування вулиць.