Вітаю Вас Гість
Середа
22.01.2020
15:24

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Протокол № 1
 
засідання топонімічної комісії при Бориспільській міській раді
 
м. Бориспіль                                                                                         30. 01.2015 р.
 
Присутні: 8 осіб
 
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
  1. Про проблему захисту культурного простору міста Борисполя, актуальність і важливість вирішення проблеми декомунізації бориспільської топоніміки у зв’язку з підготовкою міста до відзначення 1000-ліття першої згадки у літописах про подію на Альті.
  2. Про звернення до Бориспільського міського голови А. С. Федорчука та депутатів міської ради щодо включення до переліку заходів з відзначення 1000-ліття першої згадки в літописах про місцевість, де постав Бориспіль, питання щодо перейменування бориспільських вулиць, назви яких нагадують про комуністичну ідеологію  та російське імперсько-комуністичне панування над Україною.
 
СЛУХАЛИ:
Л. Сандуляк, голова топонімічної комісії, говорив про те, що нині, коли місто готується відзначити важливу дату своєї історії, актуально й дуже важливо повернутися до вирішення питання декомунізації бориспільських топонімів. У місті це питання давно вже назріло. Ми не можемо потурати спотворенню української дійсності, маємо дбати про майбутнє своєї країни, підростаючого покоління, яке повинно зростати у справжньому українському просторі. А у Борисполі майже 60 назв вулиць нагадують про комуністичну ідеологію  та російське імперсько-комуністичне панування над Україною. Тож ми зобов’язані позбавити місто радянської топоніміки, тобто провести перейменування бориспільських вулиць.
Леонтій Іванович нагадав критерії, відповідно до яких має проводитися перейменування. Головний з них – топоніми повинні виховувати любов до рідного краю. Тож якщо ми хочемо відродити свою правдиву історію і зберегти свою людську самоповагу і національну гідність, маємо чинити рішуче і праведно. Голова комісії також нагадав про проекти назв вулиць, узгоджені на попередніх засіданнях топонімічної комісії для найменування бориспільських вулиць та зачитав архівну довідку за 1953 рік, де зазначено, що тоді назви майже 20 вулиць у місті було змінено одним рішенням.
 
ВИСТУПИЛИ:
В. М. Литвин наголосив на важливості історико-меморіального руху, спрямованого на відродження правдивої української історії, говорив про те, що наш культурний простір зросійщений, тому слід пояснювати незгодним, що лише повернувшись до свого рідного, вони стануть справжніми достойними людьми, патріотами свого краю. Кожен мешканець має бачити і розуміти, кому вигідний такий стан речей. Мусимо показати свою рішучість, свою впевненість у тому, що український народ вже ніколи не стане невільником Росії. Володимир Миколайович також наголосив на необхідності уважно ставитися до тих імен, які маємо увічнити у назвах вулиць.
Л. В. Пасенко загострила увагу на питанні щодо труднощів, з якими доводиться стикатися у проведенні роботи з перейменування. Нагадала про те, що до цієї роботи слід підходити виважено, обов’язково враховувати громадську думку, не робити абсурду та ретельно готувати питання.
С. Н. Большакова говорила про те, що це питання не на часі, що є багато інших проблем. Пропонувала залишити у списку назв вулиць, зокрема, імена Карла Маркса, Фрідріха Енгельса. Її підтримала Л. Пасенко, однак більшістю голосів цю пропозицію було відхилено.
А. С. Зиль говорив про те, що тисячолітній ювілей міста спонукає всіх нас бути більш рішучими у проведенні роботи з відновлення історичної справедливості. Для творення успішного майбутнього нашого міста ми просто зобов’язані завершити справу з перейменування назв вулиць сьогодні і цим самим зробити рішучий крок до незалежності міста від радянської топоніміки.
Н. В. Йова зазначила, що питання вже давно потребує вирішення, що ми вже не можемо зволікати зі зміною назв. Ми маємо дбати про своє, українське. Наталія Вікторівна запропонувала також додати до списку назв, пропонованих до найменування, усі давні назви бориспільських вулиць, що склалися історично. Також було запропоновано додати до цього списку імена Назарія Яремчука та Ярослава Гашека.
С. Н. Большакова запропонувала змінити назву «Соцмістечко», знайти їй достойну заміну. Пропозицію підтримали. Н. В. Йова нагадала, що вже є рішення про найменування вулиць у цьому мікрорайоні, тому його назву автоматично буде виведено з ужитку.
 
ВИРІШИЛИ:
  1. Узгодити список назв, які потребують заміни (список додається).
  2. Узгодити список назв, пропонованих до найменування (список додається).
  3. Включити до списку №2 давні назви, що їх мали бориспільські вулиці до 1953 року, а також імена Ярослава Гашека та Назарія Яремчука.
  4. Підготувати звернення (текст додається) до Бориспільського міського голови А. С. Федорчука та депутатів міської ради про те, що нині, коли українські воїни віддають свої життя за волю і незалежність рідної держави, кожен з нас має на своєму місці воювати проти одвічного ворога. Щоби не корити себе, що нічого не зробили, аби повернути місту його справжнє українське обличчя, нам не треба повторювати песимістично, що люди не зрозуміють, а усвідомити самим і донести до людей: це треба робити для захисту нашої української мови, історії, що їх століттями викорінювали й нищили московські окупанти. Депутатам міської ради треба уважно й відповідально поставитися до проблеми перейменування, внести на сесії міської ради усі назви одним списком.
 
 
 
Голова комісії                                                                                  Сандуляк Л. І.
 
Секретар                                                                                                Гойда Т.М.
 

ДОДАТКИ
1. Список назв вулиць міста Борисполя, які потребують заміни
2. Загальний список назв, рекомендованих для найменування вулиць.
3. Звернення до Бориспільського міського голови А. С. Федорчука та депутатів міської ради щодо включення до переліку заходів з відзначення 1000-ліття першої згадки в літописах про місцевість, де постав Бориспіль, питання щодо перейменування бориспільських вулиць, назви яких нагадують про комуністичну ідеологію  та російське імперсько-комуністичне панування над Україною
4. Звернення до депутатів міської ради про необхідність, важливість та актуальність проведення роз’яснювальної роботи на округах щодо встановлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії