Вітаю Вас Гість
Субота
14.12.2019
15:46

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Протокол № 1
 
засідання топонімічної комісії при Бориспільській міській раді
 
м. Бориспіль                                                                                         08.07.2014 р.
 
Присутні: 8 членів топонімічної комісії, депутати міської ради, представники громадської ради.
 
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
 1. Про пропозиції топонімічної комісії при Бориспільській міській раді щодо перейменування вулиць у місті Борисполі.
 2. Про підтримку ініціативи щодо присвоєння імені Костянтина Могилка Бориспільській спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів «Школа лінгвістики» та імені Валентини Бондаренко Реабілітаційній установі змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» м. Борисполя.
 
 1. СЛУХАЛИ:
 • Т. Гойда, старший науковий працівник Бориспільського державного історичного музею, секретар топонімічної комісії, повідомила, що від початку діяльності (липень 2007 р.) топонімічною комісією були розроблені головні критерії увіковічення тих чи інших діячів, історичних подій у назвах вулиць, площ, інших топонімічних об’єктів міста. Було узгоджено перелік назв вулиць у місті, які не відповідають цим критеріям – загалом 43 назви. Топонімічною комісією було визначено перелік 25 назв, які потребують першочергової заміни та пропозиції нових найменувань для них (Додаток 1).З того часу було перейменовано лише одну вулицю з цього переліку – назву «Косіора» замінено на «Карпенка». Також із списку пропозицій було використано 12 найменувань, переважно у назвах нових вулиць: Віктора Йови, князя Бориса, Володимира Мономаха, Володимира Мономаха, Героїв Крут, Трипільська, Івана Мазепи, Лікаря Яцюти, Чумацька, Братів Шило, Корнія Косогона, Анатолія Солов’яненка, Рафаїла Павловського.Т. Гойда також зазначила, що топонімічна комісія не погодила Проект рішення міської ради від 25 грудня 2008 року № 5300-45 «Про затвердження переліку вулиць та провулків у місті Борисполі», оскільки в ньому не були враховані рекомендації топонімічної комісії щодо дотримання критеріїв увіковічнення (Протокол №4 засідання топонімічної комісії від 21.08.2012).
 • Л. Сандуляк, голова громадської організації «Український вибір», проректор із навчально-патріотичного виховання Бориспільського інституту муніципального менеджменту при МАУП, доктор медичних наук, вкотре наголосив, що топонімічна комісія вносить на розгляд сесії міської ради свої вмотивовані пропозиції щодо перейменування існуючих та найменування нових вулиць, майданів, площ, інших об’єктів. Леонтій Іванович докладно зупинився на питанні важливості дотримання головних критеріїв, розроблених топонімічною комісією:
 • Топоніми повинні виховувати любов до України та свого краю, почуття національної гордості та національної гідності, високі моральні якості та почуття причетності до загальнолюдської історії та культури.
 • Узгоджені топонімічної комісією назви міська рада має вносити на обговорення громади міста, всіляко сприяти донесенню до людей правдивої української історії, відновлення історичної справедливості.
 • Л. Пасенко, заступник міського голови з гуманітарних питань, заступник голови топонімічної комісії, говорила про доручення депутатів міської ради на останньому засіданні міської ради 24 червня 2014 року активізувати роботу з перейменування вулиць, назви яких пов’язані з іменами осіб, причетних до організації та здійснення Голодоморів і політичних репресій в Україні.Людмила Василівна говорила про великий обсяг проробленої топонімічною комісією роботи, про необхідність доопрацювання Положення про діяльність топонімічної комісією у зв’язку з викликами сучасності, про те, що влада на місцях у своїх діях щодо перейменування топонімічних об’єктів повинна бути обережною, дотримуватися правових норм – щоби не створювати суспільної напруги; враховувати настрої та побажання  громади міста.
 • Н. Йова, директор Бориспільського державного історичного музею, виклала пропозиції щодо назв, які пропонується використовувати на території військового містечка («Соцмістечка»):Імена льотчиків екіпажу Костянтина Могилка: Сергія Камінського, Володимира Момота, Олексія Потапенка, Павла Дришлюка, командира екіпажу, Героя України Костянтина Могилка;Ім’я майора Івана Хижняка, екіпаж якого загинув у 1959 році (поховані на Книшовому кладовищі);Імена учасників ІІ світової війни, Героїв Радянського Союзу Володимира Кочнєва, Василя Борисова, Анатолія Верняєва, Миколи Киянченка, Героя Соціалістичної Праці Івана Богуславського (після війни жили й працювали в Борисполі). Наталія Вікторівна також висловила пропозиції щодо назв у центрі міста: замість назви вулиці «Радянська» - «Небесної Сотні», а назву «Героїв Майдану» пропонується надати центральній площі.
 • Присутні на засіданні депутати міської ради, представники громадської ради Г. Михайлюк, директор ЗОШ № 7, А. Пасічний, голова Ради ветеранів, наголошували на важливості врахування ситуації сьогодення, психології людей. Говорили про необхідність виваженого підходу до цього питання, проведення роз’яснювальної роботи, донесення до людей інформації про історичні події та особистості. Наголосили, що питання перейменування вулиць ще не на часі. А. Пасічний пояснив, що перейменування не потребує грошових витрат.
 • Ж. Кручиніна, директор централізованої бібліотечної системи Борисполя, запропонувала замінити назву вулиці «Червоноармійська» на назву «Михайла Вербицького» (автор музики Державного Гімну України).
 
 
ВИРІШИЛИ:
 • Підтримати пропозицію Л. Пасенко щодо поширення по виборчих округах міста інформації щодо узгоджених топонімічною комісією перейменувань.
 • Підготувати звернення до депутатів міської ради про необхідність, важливість та актуальність проведення роз’яснювальної роботи на округах щодо встановлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії.
 • Забезпечити консультації юриста, виготовлення інформаційних матеріалів про історичних осіб, чиїми іменами пропонується називати об’єкти у місті Борисполі.
 • Звернутися до управління архітектури та містобудування з пропозицією дотримуватися рекомендацій топонімічної комісії.
 
 
2. СЛУХАЛИ:
 • О. Голуб, заступник командира військової частини А2215, А. Мазур, директор Бориспільської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів «Школа лінгвістики», Т. Чернойван, начальник управління освіти і науки Бориспільської міської ради надали інформацію про командира екіпажу літака АН-30Б Костянтина Могилка, який загинув у Слов’янську, відводячи палаючий літак від міста та удостоєний звання Героя України
 • Є. Мацкович, В. Шульга, А. Пасічний, Ж. Кручиніна розповіли про засновника, першого директора  Реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» м. Борисполя, активну громадську діячку Валентину Бондаренко та про доцільність присвоєння закладу її імені.
 
ВИРІШИЛИ:
Підтримати ініціативи щодо присвоєння імені Костянтина Могилка Бориспільській спеціалізованій школі І – ІІІ ступенів «Школа лінгвістики» та імені Валентини Бондаренко Реабілітаційній установі змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» м. Борисполя.
 
 
 
Голова комісії                                                                     Сандуляк Л.І.
 
 
Секретар                                                                               Гойда Т.М.


Додатки:
1. Пропозиції зміни назв вулиць м. Борисполя. 2007 р.
2. Загальний список назв, пропонованих для найменування вулиць. 2007 р.
3. Пропозиції щодо найменування вулиць у Соцмістечку. 2014 р.
4.  Звернення до депутатів міської ради  про необхідність, важливість та актуальність проведення роз’яснювальної роботи на округах щодо встановлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії