Вітаю Вас Гість
Вівторок
21.01.2020
21:58

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Додаток 4
до протоколу засідання топонімічної комісії
від 30.01.2015 р. №1
 
ЗВЕРНЕННЯ
до депутатів міської ради
про необхідність, важливість та актуальність проведення роз’яснювальної роботи на округах щодо встановлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії
 
Усі народи у світі дбають про збереження своєї матеріальної та духовної культурної спадщини. Адже, як свідчить історія, міцність кожної нації, навіть саме її існування, ґрунтується на патріотизмі, тобто на духовності, на любові народу до своєї історії та культури. Наша країна має багату культурну спадщину, яку складають численні пам’ятки – свідки її існування протягом багатьох тисячоліть. На жаль, у кількох поколіннях українців виховувалась шаноба лише до пам’яток, пов’язаних з подіями ХХ століття, сприйняття тої недалекої минувшини крізь радянські культурно-ідеологічні нашарування.
Важливою складовою культурного простору України є географічні назви, які називають топонімами. І нині, коли в Україні почала ширитися дуже важлива справа з повернення українцям правдивої української історії, у вирішенні питань з відновлення історичної справедливості важливе місце посідає топонімічна діяльність – робота з найменування та перейменування різних географічних об’єктів, зокрема вулиць.
Актуальним є це питання й у Борисполі. Наголосимо: назви давніх бориспільських вулиць, які вони носять сьогодні, утворені не природним шляхом, не історично, а внаслідок адміністративного втручання. Ні в кого не питаючи на це згоди, старі назви, з якими пов’язане життя багатьох поколінь бориспільців, замінили новими. Діялось те у 50-х роках минулого століття, коли усіх українців позбавляли пам’яті свого роду, виховували покоління без минулого та одвічних традицій.
«Оте перейменування – гріх проти системи топоніміки нашого міста. Імена своїх пращурів ми замінили іменами чужих людей. Воровський, Свердлов, Тельман, П. Лумумба – це далеко не повний перелік імен, якими перейменували наші предковічні вулиці. Вважаю, що й всі наші сьогоднішні біди в тому, що у нас перервано і потоптано зв’язок з нашими предками. В отих високих світах нас нема кому захищать» - звучать пересторогою слова почесного громадянина міста, справжньої патріотки Борисполя А. С. Шульги.
Починаючи з 90-х років, у місті ширився рух за перейменування вулиць, назви яких нагадують нам про комуністичну ідеологію та російське імперсько-комуністичне панування над Україною. З пропозицією повернутися до практики поступової ліквідації комунізованої топоніміки до бориспільської громади у 2007 році на сесії міської ради звернулася топонімічна комісія. Створена при Бориспільській міській раді, топонімічна комісія виробила критерії щодо повернення Борисполю його справжнього українського обличчя й українського духу, критерії, за якими має проводитися найменування вулиць та інших об’єктів, що потребують назв. Згідно з цими критеріями, топоніми повинні виховувати любов до України та свого краю, почуття національної гордості та гідності, високі моральні почуття причетності до загальнолюдської культури.
Відповідно до цих критеріїв, топонімічна комісія дійшла згоди щодо того, хто заслуговує бути увіковіченим у назвах вулиць нашого міста. Це мають бути імена відомих діячів науки і культури, громадських діячів, які народилися або працювали у Борисполі й краї, імена всесвітньовідомих українських вчених та митців, а також імена світочів культури та науки всіх часів і народів, без яких немислимий розвиток людства та гуманістичних ідей. На часі й потреба у поверненні бориспільським вулицям назв, що склалися історично.
Закликаємо Вас долучитися до історико-меморіального руху, спрямованого на відродження забутих сторінок історії України, Борисполя, Бориспільського краю. Сподіваємося на Ваше активне сприяння у роз’яснювальній роботі на округах щодо питань, пов’язаних з перейменуваннями, з необхідністю появи на карті міста назв вулиць, які відображатимуть українську ідентичність Борисполя. Охорона історичних назв, бережливе ставлення до них, відновлення необґрунтовано втраченої частини нашого національного спадку – також справа кожного з нас.
«Топоніми є невід’ємною частиною соціоекосистеми, в тому числі й етноекосистеми, а тому вони повинні бути природними для даної системи. Топоніми виконують велику виховну функцію. Вони виступають як феномени історичного розвитку та державотворення України. Нав’язані зовні топоніми є неприродними, дуже часто вони принижують національну гідність, а іноді чинять зло. Таких топонімів треба якнайскоріше позбутися, тобто навести порядок у рідному домі» - наголошує голова топонімічної комісії Леонтій Сандуляк.
Сподіваємося на розуміння Вами важливості проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців Вашого виборчого округу.