Вітаю Вас Гість
Неділя
15.12.2019
19:46

ми у соцмережах

Меню сайту
Борисполю - 1000
Декомунізація
календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
ПАРТНЕРИ
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Приєднуйся
Додаток 3
до протоколу засідання топонімічної комісії
від 30.01.2015 р. №1
 
 
 
Звернення до Бориспільського міського голови А. С. Федорчука та депутатів міської ради щодо включення до переліку заходів з відзначення 1000-ліття першої згадки в літописах про місцевість, де постав Бориспіль, питання щодо перейменування бориспільських вулиць, назви яких нагадують про комуністичну ідеологію  та російське імперсько-комуністичне панування над Україною
 
 
Шановний Анатолію Соловйовичу!
 
Нині, коли місто готується гідно відзначити дату тисячолітньої згадки у літописах про нашу територію, тестом на українськість для нас має стати долучення до історико-меморіального руху, спрямованого на відродження забутих сторінок історії України, Борисполя, Бориспільського краю. Сьогодні по всіх містах і селах люди вийшли на свої споконвічні Майдани, волею народу Україна почала підніматись на висоти Духу і відродження. Змітається усе антиукраїнське, йде очищення від комуністичної скверни, від лицемірства й принижень. Тож і бориспільці мають заявити про своє право, справедливість, про прагнення повернути собі правдиву рідну історію. Від любові кожного з нас до рідного міста залежить його доля, його сьогодення та майбутнє. А це неможливо без повернення Борисполю його справжнього історичного обличчя й українського духу. Важливе місце у вирішенні питань з відновлення історичної справедливості посідає топонімічна діяльність, тобто робота з найменування та перейменування різних географічних об’єктів, зокрема, вулиць. Це питання у Борисполі дуже актуальне, адже навіть на 24-му році незалежності України у назвах міських вулиць значно більше радянської топоніміки, ніж власне незалежницьких найменувань. Знаки тоталітарної доби досі не полишили Бориспіль.
Звернення до міської ради громадськості, а з 2007 року й топонімічної комісії з пропозиціями прибрати з карти міста історично віджилі й просто ганебні для незалежної держави назви, залишаються досі непочутими, як і прохання повернути бориспільським вулицям назви, що склалися історично.
Наголосимо: назви давніх бориспільських вулиць, які вони носять сьогодні, утворені не природним шляхом, не історично, а внаслідок адміністративного втручання. Таким чином українців позбавляли пам’яті свого роду, щоби виховувати покоління без минулого та одвічних традицій. Але ж у літопис Борисполя вписані імена багатьох бориспільців, вони набули топонімічної закоріненості у назвах вулиць, кутків, левад, полів, урочищ, грунтів тощо. Назви складалися віками, передавалися від покоління до покоління і є пам’ятками нашої історії та культури. Попри усі перейменування, заборони, «реформування», бориспільці зберегли їх у своїй пам’яті.
«Топоніми виконують велику виховну функцію, – наголошує голова топонімічної комісії Леонтій Сандуляк, – Вони виступають як феномени історичного розвитку та державотворення України. Нав’язані зовні топоніми є неприродними, дуже часто вони принижують національну гідність, а іноді чинять зло. Таких топонімів треба якнайскоріше позбутися, тобто навести порядок у рідному домі».
Топонімічна комісія виробила критерії, згідно з якими має проводитися найменування вулиць та інших об’єктів. У відповідності до цих критеріїв узгодила список назв вулиць міста Борисполя, які потребують заміни, а також список назв, рекомендованих для найменування вулиць. Топонімічна комісія раніше (08.07.2014 р.) вже підготувала звернення до депутатів міської ради про актуальність та важливість проведення роз’яснювальної роботи на округах щодо відновлення історичної справедливості, повернення бориспільцям їхньої справжньої історії.
Бориспіль – українське місто. Справа кожного з нас, щоби він таким залишався й надалі, – охорона, збереження історичних назв, бережливе до них ставлення. Ми зобов’язані відновити цю необґрунтовано відкинуту частину нашого національного спадку. Як і замінити народжені радянською міфологією, тоталітарними режимами назви, аби вони не впливали негативно на наше українське буття.
У цей ювілейний для міста рік ми просто зобов’язані позбавити Бориспіль символіки, яка пропагує минулу бездержавність і колоніальну залежність. Тому просимо Вашого сприяння та активної допомоги у декомунізації і дерусифікації топоніміки. Це не потребує значних організаційних зусиль і часу, тож повернути український образ топонімії нашого міста досить легко. Потрібно тільки бути українцем, відчувати свою українську ідентичність. Адже нині боротьба за Україну відбувається не лише на Східному фронті чергової російсько-української війни, а й у культурному просторі, у чутливій зоні історичної пам’яті.